Lucescu’dan Transferlere Övgü Dolu Sözler

Lucescu’dan Transferlere Övgü Dolu Sözler

mircea_lucescu2

Türkiye’de çok sevilen teknik adam Mircea Lucescu, Kazansana yaptığı açıklamalarla adeta Türkiye’den hiç ayrılmamış gibiydi.

Fanatik’e röportaj veren Lucescu Galatasaray ve Fenerbahçe’nin transferlerinin ne kadar isabetli olduğundan bahsetti.

Galatasaray’ın renklerine kattığı; Gomis, Maicon ve Balhanda’yı değerlendiren Lucescu şu yorumlarda bulundu. Pasgol “Türkiye’de yerli yabancı çok kaliteli futbolcu var, daha iyileri de geliyor. Belhanda’yı Dinamo Kiev’den iyi biliyorum. Çok yetenekli bir futbolcu. Çok yumuşak bileklere sahip. Driplingleri çok etkili. Ayrıca karakterli bir futbolcu. Agresif de bir yapısı var. Galatasaray’a büyük katkı sağlayacaktır. (Sneijder’in geleceğinde ki belirsizliliği belirittiğimizde şaşkınlıkla…) Yalnız, Sneijder’in oyuna direkt katkısı ile Belhanda’nınki aynı  bayşanslı değil. Sneijder bitirici vuruşları çok etkili olan bir oyuncu. Belhanda ise etkili driplingleri ile ceza sahası etrafını karıştıran, rakip defansı bozan bir oyuncu. Gomis’i 5 yıl önce St Etienne’de oynarken ben de istemiştim. Gol yollarında çözüm sunabilecek karakterde bir futbolcu. Maicon konusunda çok fazla bilgim yok. Ancak Brezilya, yaratıcı futbolcu kadar, sağlam stoperleri de bünyesinden çıkaran bir ülke. Kuşkusuz Galatasaray’a çok katkı sağlayacaktır.” dedi.

Fenerbahçe’nin yeni yıldızı Valbuena ile ilgili ise;’’ Valbuena’yı da Dinamo Moskova’dan tanıyorum. Yaratıcı bir oyuncu. Çok rahat adam eksiltebiliyor. Futbolun ofans yönünde de defans bayşanslı tv yönünde de rol alıyor… Aykut Kocaman da takdir ettiğim bir futbol adamı. Her zamanki gibi iddialı bir şekilde yarışın içinde olacaklardır. Aykut Kocaman demişken; Başakşehir’in geçen yıl yaptıkları büyük bir saygıyı hak ediyor. Yönetimini ve teknik adamı Abdulah Avcı’yı tebrik ediyorum.’’ dedi.

Lucescu ayrıca Türkiye’de ki yeni yapılan statların, tesisleşmenin önemine de değindi ve sözlerine ekledi, Tudorbet “Ülkenin dört bir yanına yepyeni statlar yapıldığını görüyorum, duyuyorum. Yeni tesisler, pırıl pırıl gençleri ve ardından büyük zaferleri getirir” Spor alanının açıklamaları, yüksek oranlı bonusları  ve haberleri için bizi.